Kampylobakterióza

Napsal Unt.bloger.cz (») 9. 2. 2016, přečteno: 1501×
sdc10414.jpg

Miluj svůj campylobacter …

… je to jedna z mála věcí, co se tě nepokusí opustit.

Kampylobakterióza je závažná infekce připomínající salmonelózu. Křeče, horečky, pot, bolest, mdloby, dehydratace a hororové scény - to všechno stojí za to. Nemoc má několik fází, a pokud je přežijete, zaručeně se z vás stane lepší, ba dokonce vyrovnanější člověk.

Seznamování

Onemocnění nezačíná v momentě nebezpečně rychlé střevní reakce, jejíž činnost by se dala s jistotou využít ve službách armády, či protiteroristické organizace, ale nosíme si ho s sebou klidně pár dní. Nehovoříme zde o nějaké prachobyčejné uspěchané salmonelóze, kvalita prostě potřebuje svůj čas. Můj nový mazlíček se mnou navštívil knižní veletrh, restauraci, zaměstnání, přátele a širokou rodinu než se rozhodl přijít s pravdou na světlo. A to doslova.

Umírání

Když se bacil odhodlá udělat další krok ve vašem vztahu, rozhodne se strhnout na sebe veškerou pozornost a nedává vám možnost upínat mysl na cokoli jiného.  Neváhá tak využít kolikové bolesti. Do nedávné zkušenosti jsem věřila, že koliku mívají pouze koně, v současnosti už vím, o jaké utrpení se jedná, a nedivím se, že oř při bolestech tohoto druhu pojde. V určité fázi nemoci nepochybujete o tom, že by situace mohla mít jiné východisko. Campylobacter je ovšem uvědomělý, a proto vás pěkně prohání, abyste neměli čas svolávat rodinu a organizovat poslední rozloučení. Poté co bolesti alespoň na chvíli poleví, začnete si vážit života a přemluvíte sami sebe, že budete příkladným občanem.

Noví přátelé

Kampylobakterióza není nemoc, kterou přechodíte, už proto, že veškerý pohyb, k němuž vás nutí je velice svižný a k chůzi nepřirovnatelný. S nezbytnými zastávkami donutí přiběhnout do ordinace praktického lékaře i toho nejzarputilejšího odpůrce medicíny. Připomenete si tedy, jak vypadá vaše obvodní lékařka, sestřička, doktoři na infekčním oddělení, lékárnice a s trochou štěstí poznáte paní z hygienické stanice.

Nová témata - nové informace

Předchozí bod s sebou přináší i překvapivé náměty na konverzaci. Člověku se často nestane, aby mohl s přáteli vést dlouhé dialogy o exkrementech. Ovšem vaši noví kamarádi rozebírají stolici velmi rádi. Ani netušíte, kolik se o tom dá vyprávět - tvar, barva, skupenství, příměsi, častost atd. Pravidelně se vás všichni zeptají, jak jste se vyprázdnil. O tom si bez kampylobakteriózy můžete nechat zdát. Nová témata přirozeně skýtají i nové informace. Při rozhovorech s lékaři si rozšíříte paletu barev, budete schopni rozpoznat vážnost bolestí v krajině břišní, navždy si zapamatujete, kde přesně naleznete nejbližší toalety, dále si procvičíte paměť, neboť paní z hygienické stanice chce slyšet pouze přesné informace, o tom, co jste kde zblajzli, a jelikož vám bude trapné přiznat, že jste tak trochu čuně a zbaštíte spoustu věcí, o kterých víte, že jejich poživatelnost je přinejmenším hraniční, budete se potit a přemýšlet, které laskominy minulých dní přiznat. Jako bonus vás paní hygienička poučí, abyste si doma umyli záchod Savem, nevím, zdali je fér lpět vyloženě na jedné značce čisticích prostředků, ale s tou ženou na druhém konci aparátu se člověku polemika vést opravdu nechce, takže nakonec ještě slíbíte, že nebudete rozhazovat svou stolici po kolemjdoucích a přičiníte se o zamezení nákazy. A kdyby si ta paní přála odstranit globální oteplování, dokážete to pro ni taky udělat, už jen proto, aby ten rozhovor mohl skončit.

Souznění

Uplynou dny, týdny, měsíce a vlivem karantény se z vás a campylobactera stanou nejlepší přátelé, upustíte od veškerého studu a naučíte se začínat jakoukoli konverzaci stručným představením své stolice. Jelikož při onemocnění nesmíte do práce, máte spoustu času na průzkum internetu. Osobně jsem věnovala dlouhou dobu vyhledávání informací o kampylobakterióze. Obhlídka mě na okamžik zklamala, protože net ovládají další jedinci s nadbytkem volného času - matky na mateřské dovolené. Myslela jsem, že internetu vládne porno-průmysl, ale to byl omyl, podmanila si ho mafiánská síť miminkovských poraden. Na tomto typu stránek se sice hovínka rozebírají do šokujících detailů, ale nikoli ta vaše. Zkrátka počítačové sítě uznaly, že kampylobakterióza se u dospělých příliš nenosí. Vlastním neoblomnou povahu, a proto jsem svůj průzkum nevzdávala ani na tenkém ledě z plenek a dudlíků, což v závěru přineslo ovoce. Na jedné pediatrické poradně jsem se dozvěděla, že na tuto nemoc zabírá Coca-Cola se lžičkou rumu, když poměr přepočítám na délku svých střev, vyvine se z toho vlastně další super večer s mým bacilem.  

Na závěr bych ráda zdůraznila vliv nemoci na zvířecí říši. Kuřátka ze svého jídelníčku dobrovolně vyloučím, přišel totiž čas otestovat, jestli prasečí chřipka opravdu existuje, nebo je to jen další rafinovaný tah farmaceutického průmyslu podpořený médii. 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a tři